Kawaramono

Kawaramono

Zahradnická činnost, práce s kamenem

Jsme skupina mladých zahradních umělců a tvůrců, kteří se zabývají návrhy, realizací, rekonstrukcí, údržbou zahrad a parků.
Zabýváme se veškerými zahradními činnostmi, to je čištěním, úpravou a tvarováním terénu, zakládáním výsadbových záhonů, trávníků a zavlažovacích systémů a údržbou již vzrostlých zahrad.
S naší činností souvisí i práce s kamenem (kamenné kompozice, schody, cesty, opěrné zídky, obruby cest, záhonů a jiné drobné zahradní stavební práce ...).
Zahrada je omezený prostor, skýtající mnoho možností.
K tomu je nutné architektonické řešení, jak tento prostor co nejefektivněji využít, proto se snažíme vyslechnout a porozumět veškerým přáním zákazníka, a pochopit jak s tímto prostorem co nejlépe pracovat.
Zahrada je zmenšený model krajiny který my Kawaramono, dle vašeho přání přeneseme k Vám na dvoreček.

 

Termín Kawaramono pochází z Japonska 14. století "dělníci z břehů a řek" označoval námezdní sílu, využívanou na nejnáročnější práce v zahradách, ale také vyhledávače a sběrače opravdových pokladů zahrad - Kamenů & Rostlin. Právě výběr materiálu kamenů a rostlin, jejich řeč tvarosloví , paměť a kultura společně s určitým dramaturgickým záměrem zahrady je to, co nás s dřívějšími Kawaramono spojuje.

Kontaktujte Nás!

Rádi Vám pomůžeme s realizací.